بهبود فردی و کسب موقعیت اجتماعی چه ارتباطی با هم دارند؟

0 50

بهبود فردی و کسب موقعیت اجتماعی چه ارتباطی با هم دارند؟

بهبود فردی مجموعه فعالیت هایی است که شما برای ارتقاء هویت و شخصیت فردی تان انجام می دهید. تلاش برای پرورش استعدادها و توانایی ها، تحقق بخشیدن آرزوها، رسیدن به هدف های شغلی و در کل بهبود شرایط زندگی شغلی و شخصی از دستاوردهای بهبود فردی هستند. این پروسه یک فرآیند تکاملی همیشگی است و نمی توان پایانی برای آن در نظر گرفت.

 

بهبود فردی

برای رشد استعدادها و توانمندی ها در زندگی باید به طور مستدام مهارت هایمان را افزایش دهیم و زندگی با کیفیتی بسازیم. بهبود فردی باعث می شود در زندگی تصمیم های بهتر، انتخابهای مثبت تر داشته باشید و زندگی موفق تری را تجربه کنید. مدیریت کردن زمان و استفاده از فرصت های طلایی زندگی همان چیزی است که در برنامه ریزی های هر فرد موفقی به چشم می خورد.

اغلب افراد تمایل دارند در یک منطقه امن حرفه ای و فردی فعالیت داشته باشند و تجربیات خارج از این محدوده را حذف می کنند. استفاده از تجربیات در محیط ها و شرایط جدید برای از بین بردن نقطه ضعف ها و افزایش اعتماد به نفس از اولین اصول بهبود فردی است.

در زندگی همیشه به دنبال کسب مهارت های تازه و ناب باشید. درست است که در فعالیت حرفه ای از این شاخه به آن شاخه پریدن نتیجه خوبی ندارد اما کسب مهارتهای فراوان، در رشد شخصیت اقتصادی شما موثر است. برای اینکه در شغل خود آگاهانه و حرفه ای عمل کنید، یادگیری مهارتهای مختلف، علاوه بر افزایش توانایی ها به رشد شخصیت شما کمک خواهد کرد. رشد مهارت های اجتماعی و بین فردی و گسترش ارتباطات اجتماعی باعث بهبود فردی می شود.

 

برای بهبود فردی چه کنیم؟

بهبود فردی در واقع فرآیندهایی مداوم در طول زندگی شماست که با پیشرفت مهارت ها و توانایی ها می توانید از حداکثر پتانسیل خود استفاده کرده و در زندگی به موفقیت برسید. همانطور که از نامش بر می آید بهبود به معنای بهتر کردن است یعنی در طول زندگی باید دائما به این فکر کنید که چطور می توانید شخصیت فردی خود را رشد دهید، مهارت های جدید بیاموزید، ارتباطات تازه بگیرید و الگوهای جدید کسب کنید تا به فرد بهتری تبدیل شوید.

پیوسته به دنبال توسعه فکری خود باشید با دیدن فیلم جدید، کنسرت، کتابهای جدید، موسیقی و نمایشگاههای هنری هر روز انسان جدیدی را در درون خود پرورش دهید. اگر از این روند تکاملی عقب بمانید بعدها حسرت فرصت های از دست رفته را خواهید خورد. هر دوره ای از زندگی برای اجرای یک سری از خواسته های شما بهترین زمان است. مثلا برای تحصیل بین 20 تا 30 سال بهترین کارایی را دارید چون مغز و ذهن شما فعال، پویا جوان و جستجوگر است. درست است که از هر زمانی که پیشرفت را آغاز کنید خیلی خوب است اما سعی کنید فرصت های طلایی زندگی را از دست ندهید.

در سن 35 سالگی به رشد شخصیتی مناسبی رسیده باشید و تحقیقات شما در مورد کسب و کارتان کامل باشد و حالا گام های بعدی برای بازاریابی گسترده تر و ارتقاء کارتان را بردارید. بهبود فردی تنها به معنای رشد شخصیت نیست بلکه جنبه های مختلفی از زندگی فردی شما را در بر می گیرد.

 

 

بهبود فردی

تاثیر رشد عاطفی در بهبود فردی

از یک جایی به بعد با رشد عاطفی و احساسی واکنش بهتری به اتفاقات و شرایط پیرامون می دهید. تصمیم های غیر منطقی و ناعاقلانه تان کمتر می شود و با صبر بیشتری عمل می کنید. برای رشد عاطفی بیشتر خود در مسیر بهبود فردی از مدیتیشن برای تمدد اعصاب استفاده کنید برای خانواده و دوستانتان فرصت های بیشتری در نظر بگیرید. به دنبال الگوهای تفکری مثبت باشید، از ناامیدی و افکار منفی که مانع راهتان می شود پرهیز کنید.

برای رشد معنوی خود زمان بیشتری اختصاص دهید به کمک معنویات می توانید به خودشناسی بیشتری برسید و اهداف و علایق خود را راحت تر تشخیص دهید.

تعامل اجتماعی هم باعث بهبود فردی می شود، همه ما به طور ذاتی به تعامل و ارتباط برقرار کردن با دیگران نیاز داریم تا تجربه های بهتری بدست آوریم. برای زندگی و کسب و کارتان برنامه ریزی داشته باشید بدون برنامه ریزی دقیق فعالیت های شما نتیجه موردنظر را نخواهد داشت.

با بهبود فردی شما تبدیل به شخصیتی می شوید که تصمیمات درست تری در زندگی می گیرد و تغییرات هدفمندی ایجاد می کند. یادگیری مهارت های جدید باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، کمک می کند تا در مسیر کسب و کار گام های محکم تری بردارید و به موفقیت های پایدارتری برسید. علاوه بر این افرادی که اعتماد به نفس بالاتری دارند در مواجهه با شکست ها تغییرات مثبت تری می دهند و به سرعت نا امید نمی شوند.

برآیند تمام این اتفاقات در زمینه توسعه و بهبود فردی باعث می شود با کسب مهارتهای تازه به موفقیت برسید و جایگاه اجتماعی بهتری کسب کنید. ارتباط درست و صحیح با اعضای خانواده و اطرافیان و مسئولیت پذیری از دیگر جنبه های توسعه فردی است.

موفق باشید.

آکادمی باور

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود.